III Gminne Spotkanie Wielkanocne

 (link otworzy duże zdjęcie)

   W dniu 22 marca br., już po raz trzeci w atmosferze Świąt Wielkanocnych wspólnie spotkali się mieszkańcy gminy Chrostkowo. To czas wytężonej pracy, nawału obowiązków ale i czas radości, w którym wszyscy chcą się ze sobą spotkać i cieszyć się z nadchodzących świąt. W spotkaniu wzięło udział prawie 250 osób z całej Gminy. Patrząc przez pryzmat 3 lat organizacji spotkań, inicjatywa ich powstania była bardzo potrzebna i co roku spotyka się z coraz większym uznaniem ze strony mieszkańców. Spotkania przedświąteczne w gminie Chrostkowo stały się już tradycją, są one okazją do spotkań oraz integracji społeczeństwa.

    Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili uroczystość byli m.in. Aneta Jędrzejewska – członek zarządu województwa, Paweł Zgórzyński – radny sejmiku województwa, czcigodni księża: ks. proboszcz Marek Trymers, ks. Kanonik Henryk Kołodziejczyk proboszcz parafii Błogosławionego Michała Kozala w Lipnie oraz ksiądz Jan Nowakowski – emerytowany duchowny mieszający w Naszej Gminie.

    Spotkanie zainaugurował występ artystyczny w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Jarzębinki” z Chrostkowa i tym samym zebrani w chrostkowskim Domu Kultury zostali wprowadzeni w nastrój tych najważniejszych dla chrześcijanina świąt. Nie zabrakło również ludowości. Po części artystycznej zebranych przywitał gospodarz spotkania Wójt Gminy Chrostkowo Mariusz Lorenc, który dziękował  wszystkim za możliwość wspólnego spotkania oraz złożył serdeczne życzenia z okazji nadchodzących świąt.

    Po przemówieniach zaproszonych gości proboszcz Parafii Chrostkowo pobłogosławił potrawy na stół wielkanocny, które znalazły się na stołach dzięki paniom z Kół Gospodyń Wiejskich.

Na każdego uczestnika czekały okolicznościowe upominki, serdeczność oraz niepowtarzalny nastrój spotkania.

(Fot. Łukasz Lazarowski)

Opublikowano: 29 marca 2018 10:32

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 574

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom-jst.pl