Gminne uroczystości z okazji 3 Maja oraz Dnia Strażaka

 (link otworzy duże zdjęcie)

    Gminne obchody narodowego święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały bardzo uroczysty charakter. Jak co roku połączone zostały z Gminnym Dniem Strażaka.

    Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów oraz zapaleniem zniczy przez władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Mariuszem Lorencem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Witkowskim w miejscach pamięci.

    Masza Święta w intencji Ojczyzny została odprawiona w kościele parafialnym przez
ks. Proboszcza Marka Trymersa o godzinie 12.00. W obchodach uczestniczyli druhowie strażacy z wszystkich jednostek gminnych: OSP Chrostkowo, OSP Chojno, OSP Makówiec, OSP Nowa Wieś, OSP Stalmierz oraz OSP Wildno. Strażacy podziękowali Bogu i swojemu patronowi św. Florianowi za opiekę podczas przeprowadzonych akcji. Następnie uczestnicy obchodów pomaszerowali na plac przy „Domu Kultury”. Po uroczystościach na druhów czekał poczęstunek.

   Podczas świąt majowych na wielu domach mogliśmy zauważyć biało-czerwoną flagę. To piękny gest patriotyzmu który, pokazuje przywiązanie do Ojczyzny i tradycji historycznych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy odebrali flagę państwową w Urzędzie Gminy i eksponowali ją na swoich domach.

Opublikowano: 10 maja 2018 11:44

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 645

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom-jst.pl