"Segregujesz- roślinę otrzymujesz" - Chrostkowo 2018

 (link otworzy duże zdjęcie)

     Dnia 28 maja br. przy Urzędzie Gminy Chrostkowo, z inicjatywy naszego wójta  Mariusza Lorenca, odbyła się zbiórka selektywnie zebranych odpadów (plastiku, szkła oraz puszek aluminiowych). Akcja ta była kontynuacją kampanii z okazji Dnia bez Śmiecenia, który obchodziliśmy 11 maja br. Gmina Chrostkowo po raz pierwszy przystąpiła do obchodów tego „święta”.

    Akcja Segregujesz- roślinę otrzymujesz cieszyła się ogromnym powodzeniem. Mieszkańcy tłumnie przybywali na plac Urzędu Gminy z posegregowanymi wcześniej przez siebie odpadami, za które w nagrodę otrzymywali sadzonkę krzewu ozdobnego. Dzięki tej akcji można było zaobserwować bezpośrednią korzyść z segregacji w postaci nagrody, ale również rozbudzenie świadomości oraz kształtowanie odpowiedniej postawy społeczeństwa w zakresie postępowania z odpadami. Wiele z nich może otrzymać drugie życie” dzięki pogrupowaniu w odpowiednie frakcje. W naszej gminie najwięcej zebraliśmy butelek plastikowych, kolejne to puszki aluminiowe i szkło.

     Cieszymy się, że tak wielu z Was wykazało chęć i zainteresowanie, aby spotkać się w tym dniu i w odpowiedni sposób zagospodarować swoje odpady, z korzyścią dla środowiska.

Opublikowano: 05 czerwca 2018 12:48

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 694

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom-jst.pl