90 lat OSP Makówiec

 (link otworzy duże zdjęcie)

   W dniu 13 października br. roku Druhowie Ochotnicy z Makówca obchodzili 90. rocznicę powstania ich jednostki. Uroczystość zgromadziła mieszkańców Makówca, strażaków, przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, samorządowców oraz zaproszonych gości.

   Jednostka powstała 1928 roku z inicjatywy Stanisława Janisza, strażacka społeczność na przestrzeni lat skupiała się na gromadzeniu sprzętu gaśniczego oraz rozwoju. W 1950 roku czynem społecznym udało się ukończyć budowę remizy strażackiej. Jednostka do dziś działa aktywnie, biorąc udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, angażując się społecznie i służąc mieszkańcom.

   Przy okazji jubileuszu 90-lecia władze Gminy Chrostkowo na czele z wójtem Mariuszem Lorencem przekazały jednostce nowy lekki samochód gaśniczy marki Opel, który znacznie usprawni społeczną służbę strażaków. Podczas uroczystości dokonano również uroczystego poświęcenia pojazdu.

    Na uroczystym apelu  padło wiele podziękowań i słów uznania za społeczną służbę oraz działalność ratowniczą. Zasłużonym druhom wręczono medale oraz odznaczenia.

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego jubileuszu.

Opublikowano: 25 października 2018 14:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 575

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom-jst.pl