Gminne uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

 (link otworzy duże zdjęcie)

   W Gminie Chrostkowo obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się już w piątek 9 listopada. Dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie Zespołu Szkół w Chrostkowie oraz Szkoły Podstawowej w Stalmierzu przyłączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Były to bardzo podniosłe, pełne patriotyzmu chwile.

   10 listopada o godzinie 16.00 w Chrostkowskim Zespole Szkół odbył się koncert patriotyczny pt. „Nie Zginęła, Zmartwychwstała”. W uroczystościach udział wzięła Aneta Jędrzejewska – członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wójt Gminy Chrostkowo – Mariusz Lorenc, Przewodniczący Rady - Zbigniew Witkowski, Proboszcz Parafii Chrostkowo – ks. Marek Trymers, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia zostały posadzone dęby dla Niepodległej. Zaprezentowano wiersze i pieśni patriotyczne, które dostarczyły wielu wzruszeń, a także przypomniały o znaczeniu Ojczyzny i narodowej wolności.

   Świętowanie wielkich narodowych wydarzeń w dniu 11 listopada rozpoczęła uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym w Chrostkowie. Podczas Mszy Św. uczniowie Zespołu Szkół w Chrostkowie pod kierownictwem Pani Anny Gołębiewskiej - Polak oraz Pani Jolanty Tofil – Dykowskiej zaprezentowali piękny patriotyczny program słowno-muzyczny. Jak co roku wspominano zmarłych druhów strażaków z jednostek OSP z terenu naszej gminy, w ramach Zaduszek Strażackich. Po Mszy Świętej delegacje, poczty sztandarowe, władze samorządowe oraz mieszkańcy udali się na cmentarz parafialny, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze oraz oddać hołd poległym za ojczyznę. Okolicznościowe wieńce oraz znicze złożono również w miejscach pamięci w Makówcu, w Nietrzebie oraz w Stalmierzu.

   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak pięknego jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości.

Opublikowano: 14 listopada 2018 10:53

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 740

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom-jst.pl