IV Spotkanie Wigilijne

 (link otworzy duże zdjęcie)

    13 grudnia w Domu Kultury w Chrostkowie odbyło się IV spotkanie wigilijne, które było okazją do złożenia sobie życzeń, połamania się opłatkiem i zaśpiewania wspólnie kolęd.

    W spotkaniu wziął udział Józef Ramlau Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Aneta Jędrzejewska Członek Zarządu Województwa oraz Maria Mazurkiewicz Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty. Podczas spotkania świąteczny nastrój udzielał się wszystkim. O narodzinach Jezusa opowiedziały dzieci z przedszkola działającego przy Zespole Szkół w Chrostkowie. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd, które zaprezentował zespół ludowy „Jarzębinki” z Chrostkowa. Do śpiewu włączyli się również uczestnicy spotkania.

    Po części artystycznej życzenia mieszkańcom złożył Mariusz Lorenc Wójt Gminy Chrostkowo i zaproszeni goście. Następnie ksiądz proboszcz Marek Trymers zainicjował modlitwę i pobłogosławił opłatek. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Potem mieszkańcy i goście zasiedli do świątecznego stołu, przy którym mogli skosztować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na wszystkich czekały upominki. Coroczne spotkania wigilijne świadczą o tym, że nie zapominamy o ludziach chorych oraz tych, którym w tym pięknym czasie samotność doskwiera bardziej niż w pozostałe dni roku. Uśmiech uczestników, życzliwe wzajemne słowa oraz atmosfera jedności obrazują potrzebę organizacji takich spotkań. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wiele serca i włączyli się w organizację tegorocznego spotkania.

Opublikowano: 20 grudnia 2018 11:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 782

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom-jst.pl