Obchody Święta 3 Maja oraz Gminnego Dnia Strażaka

 (link otworzy duże zdjęcie)

  Tegoroczne obchody 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się od złożenia wieńców oraz zapalenie symbolicznych zniczy w miejscach pamięci na terenie gminy. Hołd tym, którzy przelali krew za Wolną Polskę, oddała delegacja w składzie: Wójt Gminy Chrostkowo – Mariusz Lorenc, Przewodniczący Rady Gminy – Patryk Chojnicki, Sekretarz – Danuta Gralicka oraz Zastępca Przewodniczącego Rady – Marzena Maciejewska.

  O godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Chrostkowie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz druhów strażaków, której przewodniczył ojciec Jan Szpila, bernardyn
z Sanktuarium w Skępem. Na modlitwie zgromadzili się mieszkańcy, władze samorządowe, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych i Zespołu Szkół w Chrostkowie oraz tak licznie druhowie ochotnicy z sześciu jednostek OSP Gminy Chrostkowo. Po zakończonej Eucharystii, poczty sztandarowe oraz strażaccy przemaszerowali do domu kultury, gdzie po słowach podziękowań i życzeń wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Opublikowano: 07 maja 2019 09:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1376

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom.pl