IV Gminny Rajd Rowerowy oraz Gminny Dzień Dziecka

 (link otworzy duże zdjęcie)

  W ubiegłą sobotę 1 czerwca, przy współpracy Szkół z terenu Gminy, Rodziców, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych zorganizowano Gminny Dzień Dziecka, który był połączony z tegorocznym, czyli IV Gminnym Rajdem Rowerowym. Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy.

  O godzinie 8.30 uroczystego otwarcia imprezy dokonał gospodarz gminy – Wójt Mariusz Lorenc, który jednocześnie wszystkim dzieciom przekazał życzenia. Tegoroczny Dzień Dziecka, obchodzimy był we wspaniałej atmosferze, pogoda dopisywała a nikt z obecnych nie mógł narzekać na nudę. Wśród licznych atrakcji dzieci mogły zasiąść w profesjonalnym wozie strażackim, bawić się w wesołym miasteczku oraz brać udział w konkursach z nagrodami. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla serwowanych przez rodziców, lodów a także słodkości, które zostały przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

  Głównym punktem uroczystości był Rajd Rowerowy, który w Gminie Chrostkowo odbył się już po raz czwarty. W tym roku na trasę liczącą 10 kilometrów wyruszyło blisko 60 uczestników. Pod bacznym okiem policji i strażaków uczestnicy rajdu na jednośladach dotarli do Stalmierza. Po krótkiej przerwie rowerowy peleton udał się w drogę powrotną do Chrostkowo, gdzie na boisku przy Zespole Szkół czekały dalsze atrakcje.

  Tradycyjnie, podczas Gminnego Dnia Dziecka rozegrano turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Chrostkowo. W dwóch kategoriach pięć klas zmagało się o główne trofeum. W kategorii klas starszych najlepsza okazała się klasa VIII , zaś w kategorii klas IV-VI klasa VI. Dzieci mogły wykazać się również w konkursie tanecznym, w różnych kategoriach tanecznych zaprezentowało się sześć klas, najlepsza zaś okazała się klasa VIIa.

  Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje tego wyjątkowego święta.

Opublikowano: 05 czerwca 2019 10:47

Kategoria: Aktualności

IV Gminny Rajd Rowerowy oraz Gminny Dzień Dziecka

Wyświetleń: 1211

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom.pl