Zawody Sportowo-Pożarnicze w Makówcu

 (link otworzy duże zdjęcie)

   W minioną niedzielę, 14 lipca w Makówcu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn męskich oraz jedna drużyna młodzieżowa. Rywalizacja jak co roku zgromadziła wielu mieszkańców oraz dostarczyła mnóstwa emocji.

   Po uroczystym rozpoczęciu o godzinie 14.00 druhowie przystąpili do zmagań. Najpierw do pokonania mieli  sztafetę pożarniczą z przeszkodami 7x 50 metrów a później jak najszybciej musieli wykonać ćwiczenie bojowe. W klasyfikacji końcowej najlepsi z wynikiem 117,12 pkt. okazali się gospodarze – OSP Makówiec, za nimi na drugim miejscu OSP Chrostkowo z wynikiem łącznym 122,73 pkt., trzecie miejsce zajęła drużyna z Nowej Wsi – 126,20 pkt. Tuż za podium znalazły się drużyny ze Stalmierza (144,51 pkt.) oraz Chojna (156, 68 pkt.)

   Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Pani Aneta Jędrzejewska – Członek Zarządu Województwa Kujawsko Pomorskiego wraz z Wójtem Gminy Chrostkowo, Mariuszem Lorencem. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy a także sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów. Zarządowi Gminnemu ZOSP RP, gospodarzom – OSP Makówiec, Kołu Gospodyń Wiejskich z Makówca za przygotowanie oraz częstowanie uczestników pyszną grochówką strażacką, Panu Kazimierzowi Wiśniewskiemu za udostępnienie terenu, komisji sędziowskiej PSP z Lipna na czele z sędzia głównym kpt. Łukaszem Jaglińskim oraz licznie zgromadzonym kibicom. (Fot. L.Lazarowski)

Opublikowano: 16 lipca 2019 11:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 481

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom-jst.pl