V Gminne Spotkanie Wigilijne

 (link otworzy duże zdjęcie)

   W Gminie Chrostkowo już po raz piąty mieszkańcy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. Tradycja spotkań przedświątecznych to idealna okazja do wejścia w świąteczny nastrój, zatrzymania się oraz złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem. Tegoroczna uroczystość okazała się pod względem frekwencji – rekordową.

    Gminna Wigilia miała miejsce w chrostkowskiej Świetlicy Wiejskiej. Na zaproszenie Wójta Gminy odpowiedziało bardzo wielu mieszkańców oraz gości, wśród których znaleźli się m.in. Pan Józef Ramlau – Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Pani Aneta Jędrzejewska – Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ks. Kan. Henryk Kołodziejczyk – dziekan dekanatu lipnowskiego, ks. Marek Trymers – proboszcz miejscowej parafii oraz Pan Zbigniew Chmielewski – Sekretarz Starostwa Powiatowego w Lipnie. Spotkanie otworzyły wyjątkowe jasełka w wykonaniu uczniów klas II oraz IIIB Zespołu Szkół w Chrostkowie. Dzieci pod kierunkiem Pani Agnieszki Lewandowskiej oraz Pani Marioli Turowieckiej w sposób niezwykle precyzyjny odtworzyły wydarzenia z Betlejem z przed dwóch tysięcy lat. Nie mogło zabraknąć również tradycji, czyli kolędowania. O to zadbał Nasz lokalny zespół folklorystyczny „Jarzębinki”, który zaprezentował zarówno pastorałki jak, i tradycyjne kolędy i piosenki świąteczne.

   Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście, którzy skierowali do zgromadzonych wiele ciepłych słów, a także złożyli świąteczne życzenia. Gospodarz spotkania – Wójt Gminy Mariusz Lorenc w swoim przemówieniu pokreślił potrzebę organizacji spotkań przedświątecznych, oraz wyraził swoją wdzięczność najpierw sołtysom, którzy byli odpowiedzialni za zaproszenie mieszkańców a także wszystkim włączających się w organizacje uroczystości oraz mieszkańcom, za to, że z roku na rok chcą wspólnie się spotkać oraz przeżywać te piękne chwile. Zwyczajem naszych ojców wszyscy zgromadzeni przełamali się białym opłatkiem – symbolem pokoju i jedności. Nie zabrakło również tradycyjnego, wigilijnego jedzenia, które przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Wszyscy obecni mogli również podziwiać ręcznie wyrobione i udekorowane piernik, a także ekspozycje rękodzieła – ozdób i dekoracji Bożonarodzeniowych.

    Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.

Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku.

Opublikowano: 17 grudnia 2019 09:49

Kategoria: Aktualności

V Gminne Spotkanie Wigilijne

Wyświetleń: 1550

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom.pl