Głosujmy w II turze Wyborów Prezydenckich - PRZEWIDZIANE NAGRODY DLA GMINY !

 (link otworzy duże zdjęcie)

W najbliższą niedzielę (12 lipca) druga tura wyborów prezydenckich. Samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminne społeczności, które najliczniej pójdą do urn, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować atrakcyjne wydarzenia kulturalne. Do udziału w wyborach zachęcali wczoraj (8 lipca) marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.  

- Wybory to święto demokracji. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie, każdy jest na wagę złota – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska

- Prawo do głosowania to nie tylko przywilej, to także nasz moralny obowiązek. To, o co przede wszystkim walczymy, to wysoka frekwencja przy urnach – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.

Jak przyznamy te bonusy? Po wyborach sprawdzimy, jak wyglądała frekwencja w poszczególnych gminach Kujaw i Pomorza. W oparciu o nią stworzymy rankingi samorządów w następujących kategoriach:

  • największe miasta regionu (tzw. prezydenckie)
  • stolice powiatów ziemskich
  • pozostałe miasta
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie.

 

Zwycięski samorząd w każdej z tych kategorii zostanie nagrodzony. Będzie to właściwie nagroda dla mieszkańców – organizacja atrakcyjnej imprezy kulturalnej. Na realizację każdego takiego eventu samorząd województwa przeznaczy 20 tysięcy złotych.

źródło: Portal Województwa Kujawsko-Pomorskiego (www.kujawsko-pomorskie.pl)

Opublikowano: 09 lipca 2020 14:39

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 148

Gmina Chrostkowo

Realizacja: IDcom.pl