Święto Niepodległości

Wczoraj, 11 listopada 2020 w 102. Rocznicę Odzyskania przez Polskę upragnionej Niepodległości w kościele św. Barbary w Chrostkowie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystię koncelebrowali: Proboszcza Parafii Chrostkowo ks. Krzysztof Krawczak oraz ks. Sławomir Porębski – misjonarz, który pełnił swoją posługę w Kazachstanie, a już niebawem rozpocznie ją  w Papui-Nowej Gwinei. W Eucharystii wzięła również delegacja władz samorządowych Gminy Chrostkowo na czele z Wójtem Gminy – Panem Mariuszem Lorencem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Patrykiem Chojnickim, a także radnymi Panią Marzeną Maciejewską i Dorotą Jeziorską. W modlitwach dziękowano za 102 lata Wolnej Polski oraz szczególnie polecano Panu Bogu losy Ojczyzny w tym trudnym dla nas wszystkim czasie. Nie zabrakło także druhów strażaków z pocztami sztandarowymi.

Po Mszy Świętej delegacja udała się w miejsca pamięci na terenie gminy, gdzie w imieniu mieszkańców zapalono symboliczne znicze i oddano hołd tym wszystkim, którzy na tym terenie przelali krew i złożyli ofiarę swojego życia dla niepodległości.

Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi Krzysztofowi oraz ks. Sławomirowi za odprawienie Mszy Świętej koncelebrowanej w Intencji Naszej Ojczyzny oraz wszystkim tym, którzy w niej uczestniczyli.

Mimo trudnej sytuacji w kraju spowodowanej pandemią udało się podkreślić i odczuć niepowtarzalność dnia 11 listopada – ważnego dnia dla każdego Polaka. Domy w Chrostkowie oraz w innych miejscowościach zostały udekorowane biało-czerwonymi flagami. Dziękujemy każdemu za ten manifest tożsamości narodowej.

Wyświetlono: 371

Facebook.com Twitter.com